/Media/Notifications/2036_picture_big.jpg
5/9/2019 12:00:00 AM

Game of Thrones Winterfell Sigortası

Winter Fell için bir sigorta poliçesinin ne kadara mal olacağını hiç merak ettiniz mi?

Game of Thrones’un en önemli mekanlarından olan Winterfell Castle için bir sigorta poliçesinin ne kadara mal olacağını hiç merak ettiniz mi? İrlandalı sigorta brokerı olan GMHD.ie de bunu merak etti ve bir çalışma yaptı.

İrlanda merkezli Hooper Dolan Insurances Ltd’nin bir parçası olan GMHD.ie (Gallivan Murphy Hooper Dolan Insurances), Winterfell Castle’ı korumak için ne kadar para harcayacağına dair ayrıntılı bir poliçe hazırladı. insurancebusinessmag’da yer alan habere göre, ilk olarak, GMHD.ie üç dönümlük kalenin ve çevresindeki yapıların yeniden inşa edilmesinin maliyetini belirlemek zorunda kaldı. Mühendislerin yardımıyla, GMHD.ie yaklaşık 895 milyon Euro (yaklaşık 1.4 milyar $) tutarında bir miktara ulaşmayı başardı. Bu arada, içeriğin de 50 milyon Euro (yaklaşık 76 milyon SG) olduğu tahmin edildi.

Sigorta primi ile ilgili hususlarda, kışın neden olduğu donmuş boruların yanı sıra kalenin coğrafi konumu ve saldırılara olan yakınlığının artması riskini de içeriyordu. Ayrıca, en az 8.000 yaşında olduğu tahmin edilen mülkün yaşı da dikkate alındı.

Ancak, kalenin 24 saat hizmette olan insanlı kapıları ve hendekleri, ev içi ejderhaları ve duvarlarındaki okçuları sayesinde, kalede güvenlik düzeyi nedeniyle muafiyetler sağlandı. Killarney merkezli broker tarafından hesaplanan yıllık prim, tahmini olarak 6 milyon Euro’dan (yaklaşık 9,2 milyon ABD Doları) fazla olarak belirlendi.


eureko
sompo_japan
generali
avivasa
gunes
groupama
raySigorta
hdi
doga
acibadem
anadolu
aig
aksigorta
allianz
eulerHermes
mapfre
atradius
avivasa
axaSigorta
demir
chubb