/Media/Notifications/2037_picture_big.jpg
5/9/2019 12:00:00 AM

Notre Dame Katedrali'nin Yapımını Üstlenen Müteahhit Firmaların Sigortacısı Açıklandı!

Paris Katedralinin yapımını üstlenen iki müteahhit firmanın sigortacısı açıklandı!

Geçtiğimiz günlerde yenileme çalışması yapılan 865 yaşındaki Notre Dame katedralinde çıkan yangında, katedralin çatı kısmı ve ikonik minaresi yangından dolayı zarar görmüştü.

Eğer sizde Notre Dame katedralinin kim tarafından sigortalandığını merak ediyorsanız, sizde bunu ilk duyduğunuzda çok şaşırabilirsiniz. Teknik olarak katedral sigortalı değil! Ancak katedrale Fransız devletinin sahip olması nedeniyle; Fransız devleti kendisini katedralin sigortacısı konumuna almaktadır.

Bu arada geçtiğimiz günlerde alevler ile boğuşan ünlü katedralin yenileme çalışmasını üstlenen iki müteahhit firmasının sorumluluk poliçelerinin hangi sigorta şirketi tarafından yapıldığı ortaya çıktı.

Financial Times’ın haberinde; Paris merkezli AXA Sigorta ‘ nın Europe Echafaudage ve Le Bras Freres adlı bu iki müteahhit firmanın sigortacısı olduğunu ortaya çıkardı.

Ek olarak Notre Dame’ın içerisinde bulunan eserler ve ayin için kullanılan malzemelerin Fransız Sigortacılar Sanat Bölümü tarafından sigortalı olduğu bilgisine ulaşıldı.

AXA Sigorta yapmış olduğu basın açıklaması ile “yangına neden olan sebebin hala araştırıldığını, bu soruşturmanın devam ettiğini ve tüm AXA birimlerinin bu dosyanın kapatılması için seferber olduğunu belirtti.”

KATEDRALİN ONARIMI İÇİN BAĞIŞ YAPILIYOR

AXA Sigorta, bundan sonra buna benzer kazaların tekrar yaşanmaması adına tüm ekiplerinin gerekli önlemleri almaları için çalışmalarını hızlandıracaklarını belirtti.

Notre Dame yangını için başlatılan bağış seferberliğine AXA Sigorta’da desteğini açıkladı. Sigorta şirketinin karşısına çıkacak olan fazlaca sigorta ödemelerinin yanı sıra AXA ayrıca Notre Dame ‘ ın yeniden yapımı için 10.000.000 EURO bağışladı.AXA ‘ nın yanı sıra Fransız devleti , diğer büyük holding ve kuruluşlarda 100 Milyon EURO ları bulan bağışlar gerçekleştirdiklerini açıkladılar.


eureko
sompo_japan
generali
avivasa
gunes
groupama
raySigorta
hdi
doga
acibadem
anadolu
aig
aksigorta
allianz
eulerHermes
mapfre
atradius
avivasa
axaSigorta
demir
chubb